Site Kuralları

kurallar

Sitemize Hoş Geldiniz

LÜTFEN

SİTEMİZDE MEDENİ BİR TOPLUM OLARAK YAŞAYABİLMEK İÇİN YÖNETİM PLANIMIZDA DA VAR OLAN AŞAĞIDA Kİ YAZILI KURALLARA UYALIM

Balkonlardan ve pencerelerden halı kilim vs. silkelemeyiniz. Temizlik için gelen veya yanınızda çalışan yardımcı bayanları site yaşam kurallarıyla ilgili bilgilendiriniz.

Temizlik için gelen veya yanınızda çalışan yardımcı bayanlara cam silmek için pencerelerin dışına çıkmamaları gerektiğini anlatın. Herhangi bir kaza durumunda daire sahiplerinin çok ağır cezai sorumlulukları vardır.

Balkon ve pencerelerden çöp atmayınız.

Balkon ve pencerelerden sigara izmariti atmayınız. Yanar halde atılan sigara izmaritlerinin alt dairelerin açık cam ve balkonlarından içeriye düşerek yangına sebebiyet verebileceğini unutmayınız.

Balkonlara çamaşır ipi germeyiniz, çamaşırlarınızı dışarıdan görünmeyecek şekilde portatif çamaşırlıkta kurutunuz.

Köpeğinizi tasmasız gezdirmeyiniz, gezdirirken tuvaletini yaparsa dışkısını sitemizin hijyeni bakımından çim veya yerde bırakmayınız. Poşete alarak çöp kutularına atınız.

Site ortak alanlarında sokak kedilerini beslemeyiniz. Blok içlerine almayınız. Blok içine giren kediler, kapı önlerindeki çöpleri dağıtarak ve paspas üstlerine dışkılayarak, ciddi hijyen sorunlarına yol açabilmektedirler.

Daire kapı önlerinde ayakkabı, terlik, çocuk bisikleti ve oyuncakları gibi özel eşyalar bırakmayınız.

Çöplerinizi akmayacak şekilde sağlam torbalar içerisinde sabahları 06.00 – 10.00 saatleri arasında, akşamları ise 16.00 – 17.00 saatleri arasında kapı önüne çıkartınız. Saat: 10.00 – 16.00 arası ve 17.00 – 06.00 arası çöp bırakmayınız.

Alt, üst ve yan daire komşularınızı gürültülü konuşmalar ve yüksek sesli müzikle rahatsız etmeyiniz.

Çocuklarınızı, asansörlerle oynayarak bozmaması için bilgilendiriniz.

Banyo klozet giderlerine çocuk bezi, hasta bezi, temizlik bezi, kullanılmış tıraş bıçağı, kullanılmış diş macunu, kâğıt havlu vs. gibi blok atık su giderlerini tıkayacak malzemeler atmayınız.

Mutfak lavabosuna kızartma yağları, yemek yağları gibi mutfak pis su gider hattını zamanla tıkayacak atıklarınızı dökmeyiniz.

Balkon demirlerine veya cam kenarlarına çiçekliklerinizi koymayınız. Çiçekliklerinizi balkon yan duvarlarına koyunuz.

Çocuklarınızı bisikletlerini, akülü arabalarını vs. gibi oyuncaklarını gelişi güzel çevreye bırakmamaları konusunda bilgilendirin.

Otoparklarda araçların düzgün park edilmesi için çizilen yer çizgilerine riayet edelim.

Otoparklarda araç yıkamayınız.

Evinizdeki eskimiş veya kullanılmayan giyecekleri, kitapları site müdürlüğüne bildiriniz. Bu malzemeler ihtiyacı olan kişilere yönetimce dağıtılacaktır.

Site personeli sizlere hizmet verdiğinden onlarla tartışmayınız. Dilek, istek ve önerilerinizi mail veya dilekçeyle site müdürlüğüne bildiriniz. Sözlü olarak yapılan öneriler bazen hatırlanmamakta ve buda sorunlara neden olmaktadır. Büyüklerimizin dediği gibi ‘’ SÖZ UÇAR, YAZI KALIR’’ istek, öneriler ve şikâyetlerinizi yazılı yapınız.

GENEL BİLGİLER:

Sitemize taşındığınızda Yönetim ofisinde kimlik bilgi kaydınızı yaptırınız. İkametgâh nakillerini İçeren köy Muhtarlığına bildiriniz. TLF. 0216 574 55 44

Yönetim Kurulu ve mahiyetindeki site müdürlüğü işleri yürütmekte olup kamusal hizmet vermektedir.

Site müdürlüğü, Ardıç blok altında olup (TLF.469 15 89/90) (yonetim@estoncamlievler76.com) site müdürü, güvenlik, teknik, temizlik, bahçe ekibinden oluşan kadrolu çalışanlardır.

Sitemiz ile ilgili bütün işleri takip eden AVUKATIMIZ sözleşmeli olarak sitemiz için çalışmaktadır.

Sitemiz ile ilgili mali işleri takip eden MALİ MÜŞAVİRİMİZ sözleşmeli olarak sitemiz için çalışmaktadır.

Sitemiz ile ilgili her ay rutin olarak İLAÇALAMA FİRMAMIZ sözleşmeli olarak sitemiz için hizmet vermektedir.

Sitemiz ile ilgili her ay rutin olarak ASANSÖR FİRMAMIZ sözleşmeli olarak sitemiz için hizmet vermektedir.

Her sene yönetim planı gereği Mayıs ayında Genel Kurul yapılmakta ve yeni yönetim kurulu üyeleri kat malikleri tarafından seçilmektedir.

Sitemiz, merkezi sistem doğal gaz ile çalışan ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Ekim 2010 tarihinden itibaren dairelerdeki radyatörlere takılan ısı pay ölçerler vasıtasıyla her dairenin aylık ısı tüketimleri hesaplanmaktadır. Radyatörlerin değiştirilmesi gerektiğinde, İSTA Enerji şirketiyle iletişime geçilmesi gerektiği için yönetimi arayarak bilgi veriniz, aksi taktirde cihazınız manipülasyon sinyali verecektir. Toplanan aidatlar avans mahiyetindedir. Her sene mayıs ayında kesin hesap çıkarılmakta ve dairelerin borç/alacak durumu tespit edilmektedir.

Genel Kurul’da kabul edilen işletme projesi çerçevesinde belirlenen aylık avans (aidat) ödemelerinin her ayın sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Zamanında yatırılmayan aidatlara , % 5 gecikme zammı uygulanmaktadır.  Bir dönemde iki veya daha fazla aidat ödemesinin geciktirilmesi durumunda Avukatımız tarafından yasal takip başlatılmaktadır.

Sitemizde kapalı ve açık otoparklar bulunmaktadır. Otopark kapasitesi 135 araçlıktır.

Her dairenin bir araçlık otopark hakkı vardır. 2.aracını otoparka bırakan site sakinlerimiz hakkında avukatımız gerekli yasal işlemleri yapmaktadır.

Sitemizde 8 kişilik güvenlik ekibinin haricinde 35 adet kamerayla kayıt sistemli izlenmektedir.

Sitemizde bulunan posta kutularına konulan reklam amaçlı broşürler için site sakinleri de dahil reklam dağıtmak isteyen firmalardan site yönetiminin belirlediği ücret alınmaktadır.

Sitemize içeri ve dışarı taşınmalarda asansör kullanılması halinde yönetimin belirlediği asansör yıpranma karşılığı olarak asansör kullanım bedeli tahsil edilmektedir.

Telefon müracaatlarınız için TÜRK TELEKOM İçeren köy Müdürlüğü TLF. 0216 574 11 17

İSKİ su saati müracaatları için Kadıköy İSKİ bölge müdürlüğü TLF. 0216 343 03 04 veya ALO 185

Elektrik başvurularınız için Bostancı ENERJİSA TLF. 0216 458 31 19

Doğal gaz bağlantıları için İGDAŞ Küçük yalı TLF. 0216 649 44 44

Sitemizde merkezi uydu sistemi mevcut olup. DİGİTÜRK, D-SMART, HOTBIRD ve UYDU yayınlarından faydalanabilirsiniz.

Sitemizde TÜRK TELEKOM ve TÜRK CELL SUPERONLINE tarafından fiber optik hızlı INTERNET hizmeti verilmektedir.

Sitemizde uydudan yayın almak isteyen site sakinlerimiz uydu alt yapı hizmetlerini veren ALTUN DİJİTAL firmasını arayarak uydu yayınlarını almak için gerekli hizmeti satın alabilirler. Servis bedeli fiyatı 2016 yılı için 50,00 İşçilik + Kablo  (mt 1,50 TL). dir ilgili Hasan ALTUN 0532 384 27 20 iletişime geçebilirler.

Sitemiz ortak alanları ( yukarıdan aşağıya inen ana kalorifer boruları, ana su boruları, ana kanalizasyon boruları, asansörler, blok bodrumları, asansör içleri ve blok girişlerinde bulunan cam ve aynalar gibi alanlar ) sigortalıdır. Bu bölgelerdeki hasarlar sigorta şirketince karşılanmaktadır.

Daire içlerinde bulunan yatay kalorifer boruları, radyatörler, yatay atık su boruları, yatay temiz su boruları, daire içi armatürler, daire içindeki tüm elektrik tesisatı kat malikinin demirbaşıdır. Daire içindeki demirbaşlarda oluşacak olan hasar ve arızalardan daire sakinleri sorumludur. Tüm kat maliklerine; atık su basması, temiz su basması, yangın oluşması gibi kendi dairesine ve diğer dairelere verilecek zararların karşılanması için konut sigortası yaptırması önerilir.

Personel site genel işleri için kurulmuş olup daire içi özel işler görev alanı dışındadır. Daire sakinleri mesai saatleri dışında gerekli yardımı alabilirler.

Genel kurulda alınan karar gereği, dairelerde yapılacak tadilatların hafta arası günlerde saat 10.00 – 17.00 arasında yapılmasına, Cumartesi 11.00 – 14.00 arası hafif gürültü şekilde çalışmak şartı ile en kısa sürede bitirilmesine, tadilat nedeniyle çıkacak olan malzemelerin aynı gün site dışına çıkartılmasına özen gösterilmelidir. PAZAR GÜNLERİ TADİLAT YAPILAMAZ. Banyo tadilatları sırasında banyonun büyütülmesi istenirken kırılan YTONG duvarlardan, şaft içine düşen parçalar, blok ana atık su PİMAŞ borularına zarar verebilmektedir. Bu konuda mimarınızı veya ustanızı uyarınız. Site yönetiminde bulunan BLOK-DAİRE projelerinden mimarınız faydalanabilir. Daire kapınızı çelik kapı ile değiştirirken mevcut renk ve şekle uyunuz.

Sitemizde klimalar yalnız balkonların ön yüzü veya iç yan duvarlarına asılmaktadır. Balkon yan duvarından dışarıya taşıracak şekilde ve yangın merdivenlerine klima koymayınız.

SİTE YÖNETİMİ